Czym jest ASMR?

Dzisiejszy tryb życia sprzyja problemom z snem. Wielu z nas stres nie pozwala zasnąć, przez co w następnym dniu jesteśmy jeszcze bardziej zdenerwowani.

Pomóc może nam ASMR, czyli zjawisko, które polega na wywoływaniu przyjemnego mrowienia w naszym ciele za pomocą szeptu oraz innych słuchowych, dotykowych i zapachowych bodźców. ASMR to skrót od sformułowania: autonomous sensory meridian response (pl. „samoistna odpowiedź meridianów czuciowych”). Twórcy ASMR wykorzystują te właściwości ludzkiego mózgu tworząc klipy pomagające milionom ludzi na całym świecie uspokoić się i zasnąć. W sieci możemy też natrafić na ASMR porn, w którym pojawiają się dźwięki całowania, wzdychania i namiętnego szeptania.

Wrażenia osób oglądających ASMR możemy porównać do tych podczas realnej medytacji lub masażu. Aby spotęgować pozytywne odczucia należy zadbać o sprzęt dobrej jakości. O tym, że warto oglądać ASMR świadczą liczne rekomendacje osób, którym takie filmiki pozwoliły zasnąć, a nawet pomogły wyleczyć się depresję.