Tik Tok – szaleństwo młodzieży czy kilkunastosekundowa kreatywność?

Tik Tok to aplikacja, która przeżywa obecnie swoją największą popularność. Pozwala na nagrywanie 15-sekundowych filmów pod wybrany utwór muzyczny i odpowiednie ich modyfikowanie za pomocą dostępnych narzędzi. Świat aplikacji coraz bardziej skłania się ku krótkim formom wideo, dlatego piętnaście sekund już nikogo nie dziwi. Tik Tok jest najbardziej znany wśród użytkowników z przedziału 13-20 lat, dlatego pojawiają się opinie, że to nic nieznacząca i niewartościowa moda nastolatków.

Jednak biorąc pod uwagę zawartość tej aplikacji, nie można jednoznacznie stwierdzić, że jest to strata czasu. Tik Tok to zarówno wiele zabawnych filmików stworzonych z nudy, jak i sporo ciekawych i kreatywnych mini dzieł np. promujących taniec, muzykę czy inne dziedziny sztuki. Jako stosunkowo młoda aplikacja, odniosła sporą popularność.

Warto przekonać się do filmów w niej tworzonych i nie zakładać z góry, że nie znajdzie się tam nic pozytywnego. Dla wielu osób okazała się również dobrym sposobem na biznes, a zdaje się, że to dopiero początek. Coraz więcej znanych osób dołącza do grona tzw. tik tokerów. Nowość ta może okazać się sporym graczem na mobilnym rynku aplikacji i warto przyglądać się jej rozwojowi.