The Killers – dlaczego warto mieć wszystkie albumy?

The Killers to propozycja dla fanów rocka alternatywnego. Grupa powstała w 2001 roku. Zespół pochodzi z Las Vegas w stanie Nevada (USA). Miasto, w którym powstał The Killers zdecydowanie bardziej kojarzy się z hazardem niż z muzyką alternatywną. Jeśli chodzi o szczegóły, to inspiracją do założenia kapeli był koncert zespołu Oasis, który pochodzi z Wielkiej Brytanii. Natomiast członkowie zespołu pozwolili sobie zapożyczyć nazwę kapeli z teledysku „Crystal”, który zrealizował zespół New Order. Sprawdź The Killers — albumy są już w Twojej kolekcji?

Chociaż mogłoby się wydawać, że amerykański band rozpocznie swoją wielką karierę w Stanach Zjednoczonych Ameryki, to ich pierwszy album powstał i został wydany w 2004 roku w Wielkiej Brytanii. „Hot Fuss” jako debiutancki album został entuzjastycznie przyjęty na wyspach, a także w Australii. „Hot Fuss” rozszedł się w nakładzie 5 milionów egzemplarzy. Pierwsza płyta The Killers otworzyła im drogę do kariery na całym świecie.

The Killers — płyty

Wspomniany wcześniej „The Fuss” pozwolił kapeli zająć wysoką pozycję. Zespół nie spoczął na laurach, zabrał się za tworzenie albumu „Sam’s Town” (2006 rok). Tym razem największa sprzedaż miała miejsce w USA. 2 lata później powstał album „Day & Age”. Płyta była nagrywana w Las Vegas, a następnie trafiła do producenta z Londynu. Album „Battle Born” został nagrany w 2012 roku, również w Las Vegas. Po 5-letniej przerwie panowie z The Killers pokazali światu płytę „Wonderful Wonderful”. W 2020 roku zespół wydał album „Imploding the Mirage”. Rok później fani mogli cieszyć się płytą „Pressure Machine”

The Killers — single: „Somebody told me”, „When you were young” i inne

Jeśli chodzi o single, to wizytówką debiutanckiego albumu „Hot Fuss” był utwór „Somebody told me”. Singiel jest dostępny na YouTube i ma około 194 milionów wyświetleń (taką liczbę zgromadzono w czasie od 2009 do 2022 roku). Dostarczanie singli to zawsze skuteczny sposób na promocję płyty. Nie inaczej było w przypadku singla „When you were young” – miliony fanów na całym świecie czekały na premierę utworu. Bardzo popularny okazał się singiel „Human”, który promował płytę wydaną przez  Island Records w 2008 roku. Taki music okazał się hitem. Wielbiciele The Killers zawsze z niecierpliwością czekają na kolejne single. Zapewnianie o tym, że będzie nowy music album to norma w przypadku każdego zespołu. Firmy fonograficzne, na podstawie danych z dotychczasowej sprzedaży, z pewnością wydadzą nowy international album The Killers.