Niezwykła osobowość muzyczna – Edyta Górniak

Edyta Górniak jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek. Urodziła się 14 listopada 1972 roku w Ziębicach. Młodzieńcze życie związała z Opolem, do którego do dziś odczuwa sentyment.

Odkrył ją Janusz Józefowicz zatrudniając jako wokalistkę w musicalu „Metro”. Szybko stała się popularna. Największym osiągnięciem Edyty Górniak było zajęcie II miejsca w Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem „ To nie ja” w 1994 roku. Od tego momentu Edyta Górniak stała się jedną z najważniejszych i najbardziej utalentowanych artystek w Polsce. Do jej największych przebojów należą: „Dotyk”, „Jestem kobietą”, „List”. Próbowała swoich sił za granicą, jednak lokalny patriotyzm zwyciężył.

Współpracowała z Elżbietą Zapendowską, Jackiem Cyganem czy wieloma zagranicznymi twórcami. W życiu prywatnym nie miała zbyt dużego szczęścia, podkreśla jednak, że najważniejszą osobą w jej życiu jest syn Allan Krupa. Edyta Górniak to nie tylko utalentowana wokalistka, autorka tekstów, producentka, ale przede wszystkim osobowość sceniczna.

Każdy jej występ jest dokładnie zaaranżowany, przemyślany, a ona perfekcyjnie przygotowana. I choć ma tyle samo zwolenników, co przeciwników to nikt nie potrafi odmówić jej talentu. A w przypadku artysty to talent jest najważniejszy.